Niepubliczne Przedszkole

O naszym przedszkolu...
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Maluszka" działa od 2012r.
Zlokalizowane jest na osiedlu NOWY ŚWIAT przy ulicy Nowy Świat 4 i ul. K. Lewandowskiego 4D.
To drugie to filia, która rozpoczęła działalność od września 2020r.

Przedszkola mieszczą się w parterze budynków wielorodzinnych. Przedszkole ma tzw. swój dziedziniec, gdzie znajduje się przedszkolny ogródeczek oraz ławki dla Rodziców. Nie wychodząc poza teren ogrodzony dzieci mogą przejść na należacy do przedszkola plac zabaw.

Przedszkole posiada własną kuchnię wyposażoną w piec konwekcyjno - parowy. Posiłki przygotowane na miejscu są zdrowe, bez tłuszczu i bardzo smakują naszym pociechom. Ciocie kucharki pieką ciasta, mufinki, robią pyszne pierogi, parzaki, racuszki. Dzieci uwielbiają naszą domową pizzę czy opiekane kiełbaski.

Dzieci do dyspozycji mają przestrzenne sale dydaktyczne. Bardzo dobrze przygotowana kadra pedagogiczna wdraża wiele programów innowacyjnych oraz stosuje aktywizujące metody pracy. Systematyczna praca nauczycieli pozwala naszym przedszkolakom na udział w ogólnopolskich i lokalnych konkursach, festiwalach, przeglądach czy spartakiadzie sportowej. Organizujemy wiele przeglądów i konkursów wewnątrzprzedszkolnych. Angażujemy się w akcje o zasięgu międzynarodowym - "Adopcja na odległość", zbieramy zużyte baterie, nakrętki plastikowe, bijemy rekordy w akcjach zdrowotnych, uczestniczymy w programach ekologicznych.

Nasza współpraca z Rodzicami ma bardzo owocny wymiar. Rodzice są prawdziwymi współpartnerami naszej placówki. Ich zaangażowanie w życie przedszkola pozwoliło na stworzenie rodzinnej, domowej atmosfery. Program adaptacyjny dla dzieci najmłodszych, zajęcia integrujące, spotkania indywidualne oraz codzienne osobiste kontakty z nauczycielami czy dyrektorem przedszkola sprawiają, że Rodzice obdarzyli nas pełnym zaufaniem i wiedzą, że dziecko pod opieka "cioci z przedszkola" czuje się niemal jak w domu. Przedszkole wspólpracuje z różnymi instytucjami środowiska lokalnego. Placówka nieustannie się rozwija, ma coraz bogatszą ofertę opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczną. Cieszymy się bardzo dobrą opinią dzieci, Rodziców, czy środowiska lokalnego.