To takie proste!
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Maluszka"
Strona głowna  /  O przedszkolu
 O naszym przedszkolu...
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Maluszka" działa od 2012r.
Zlokalizowane jest na nowopowstającym osiedlu przy ulicy Nowy Świat 4.
Mieści się w parterze budynku wielorodzinnego. Przedszkole ma tzw. swój dziedziniec, gdzie znajduje się przedszkolny ogródeczek oraz ławki dla Rodziców. Nie wychodząc poza teren ogrodzony dzieci mogą przejść na należacy do przedszkola plac zabaw. Przedszkole posiada własną kuchnię wyposażoną w piec konwekcyjno - parowy. Posiłki przygotowane tutaj na miejscu są zdrowe, bez tłuszczu i bardzo smakują naszym pociechom.Ciocie kucharki pieką ciasta, mufinki, robią pyszne pierogi, pażaki, racuszki. Dzieci uwielbiają naszą domową pizzę czy opiekane kiełbaski. Dzieci do dyspozycji mają  trzy przestrzenne sale dydaktyczne. Bardzo dobrze przygotowana kadra pedagogiczna wdraża wiele programów innowacyjnych oraz stosuje aktywizujące metody pracy. Systematyczna praca nauczycieli pozwala naszym przedszkolakom na udział w ogólnopolskich i lokalnych konkursach, festiwalach, przeglądach czy spartakiadzie sportowej. Organizujemy wiele przeglądów i konkursów wewnątrzprzedszkolnych. Angażujemy się w akcje o zasięgu międzynarodowym - "Adopcja na odległość", zbieramy zużyte baterie, nakrętki plastikowe, bijemy rekordy w akcjach zdrowotnych, uczestniczymy w programach ekologicznych. Nasza wspólpraca z Rodzicami ma bardzo owocny wymiar. Rodzice są prawdziwymi współpartnerami naszej placówki. Ich zaangażowanie w życie przedszkola pozwoliło na stworzenie rodzinnej, domowej atmosfery. Program adaptacyjny dla dzieci najmłodszych, zajecia integrujące, spotkania indywidualne oraz codzienne osobiste kontakty z nauczycielami czy dyrektorem przedszkola sprawiają, że Rodzice obdarzyli nas pełnym zaufaniem i wiedzą, że dziecko pod opieka "cioci z przedszkola" czuje się niemal jak w domu. Przedszkole wspólpracuje z różnymi instytucjami środowiska lokalnego. Placówka nieustannie sie rozwija, ma coraz bogatszą ofertę opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczną. Cieszymy się bardzo dobrą opinią dzieci, Rodziców, czy środowiska lokalnego.

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-22